Beschrijving
SCO Bike Aspect 930 pearl white (KH) M
SCO Bike Aspect 930 pearl white (KH) M
| Hoofdkleur | Wit |
|---|---|
| Merk | Scott |
| Frame Type | Uni |
| Maat | M, L, XL |
| Materiaal | Aluminium |
| Frame | Aspect 900 series / Alloy 6061 Custom Butted Tubing |
| Voorvork | Suntour XCR32/X1-RL-R |
| Bedieningssysteem op stuur | Suntour Remote lockout |
| Achterderailleur | Shimano Deore RD-M4120 |
| Voorderailleur | Shimano FD-M4100 Side Swing / 31.8mm |
| Shifters | Shimano SL-M4100 |
| Crankset | Shimano FC-M4100-2 |
| Trapas | Shimano BB-SM-BB52 |
| Ketting | KMC X10 |
| Cassette | Shimano CS-M4100-10 / 11-42T |
| Remmen | Shimano MT200 / Hydr. Disc |
| Remschijf | Shimano SM-RT10 CL / 180/F and 160/R |
| Stuur | Syncros 3.0 / 720mm |
| Stuurpen | Syncros 3.0 / 7° / Black |
| Zadelpen | Syncros 3.0 |
| Zadel | Syncros 3.0 |
| Balhoofd | Syncros OE Press Fit / 1 1/8" |
| Naaf voor | Formula CL51 |
| Naaf achter | Shimano FH-TX5058 |
| Spaken | 14 G / stainless / black |
| Velgen | Syncros X-20 Disc |
| Voorband | Kenda Booster |
| Achterband | Kenda Booster |
| Pedalen | VP VP-536 |
| Gewicht in KG | 13.95 |
| Maximale gewicht | 128 kg |
| Aantal versnellingen | 2×9 |
| Type versnellingen | Derailleur |
Wanneer je een nieuwe fiets bij ons aanschaft ontvang je standaard een aantal voordelen.
Balancing the Scale’s DNA , we’ve created a whole new breed in the world of hardtail mountain bikes. A racing inspired geometry, coupled with a straightforward and sharp design provides the Scale 900 line with its distinctive character and aggressive look - a bike that proudly flaunts its definitive characteristics. This rig is ready for just about anything, are you?Please note that bike specifications are subject to change without prior notice.
When you think of the perfect mountain bike, what comes to mind? For us, it's the Spark 970. Why, you ask? Well, beyond the fact that it is fast, lightweight and ultra capable on all sorts of terrain, it's just damned good lookin'. Short-travel trail bike? "Downcountry" rig? Occasional race bike? Whatever, call it what you want to call it. All we know is that this is one hell of a mountain bike.Please note that bike specifications are subject to change without prior notice
Al sinds 1926 zijn we dé specialist in tweewielers. Lokaal (in Renswoude, Scherpenzeel en omstreken), maar ook ver daarbuiten! We worden er blij van om klanten te helpen en zetten graag nét dat stapje extra om te bereiken wat er nodig is. Daarbij ben je altijd verzekerd van deze punten: